Mød instruktørene
Se vores hold
Nyhed: SHiNE™
Tilmelding til Forårssæson 2024 er startet!
Sæsonen starter den 1. april og løber over 8 uger.
LB Dans
Vi glæder os til at se Jer alle sammen.
LB DANS ApS v/Marie Krogager
Medlem af DDD – World Dance Program
Certificeret SHiNE DANCE FITNESS™ instruktør
Hans Egedes vej 6, 7000 Fredericia
UNDERVISNING FOR ALLE ALDRER
MEGET MERE END EN DANSESKOLE
Nedenfor kan du se vores program for sæson 2021/2022
Husk at læse vores priser og betingelser inden tilmelding!
Hold | Niveau | Instruktør | Tidspunkt |
---|---|---|---|
1f. Børnehavebørn 3-5 år | Børn | Marie/Julie | Onsdag kl. 16.15 - 17.00 |
2f. MGP-Fest/Vild med Dans (0.-2. klasse) | Børn | Marie/Julie | Onsdag kl. 17.00-17.45 |
10f: Voksendans Øvede 1+Meget Øvede | Øvede + Meget Øvede | Marie/Lisa/Alberte | Onsdag kl. 19.30-20.30 |
8f: Voksendans Let Øvede | Let Øvede (1-2 sæsoner) | Marie/Lisa/Maya | torsdag kl. 19.30-20.30 |
9f: Voksendans Øvede + Øvede 2 | Øvede | Marie/Lisa/Maya | Torsdag kl. 18.30-19.30 |
30f: Hip Hop 7-10 år | Alle | Lykke | Tirsdag kl. 16.15-17.00 |
31f:Hip Hop fra 11 år | Alle | Lykke | Tirsdag kl. 17.00-17.45 |
32f:Hip Hop Teens/Urban Style | Alle | Lykke | Tirsdag kl. 17.45-18.30 |
33f: Hip Hop Turneringshold | For turneringsdansere - for at gå på dette hold skal det aftales med den pågældende instruktør og Marie | Lykke | Tirsdag kl. 18.30-19.30 |
34f: Hip Hop Ekstratræning | Alle | Lykke | Torsdag kl. 17.45-18.30 |
64f: Moderne Dans 8-12 år | Begynder/Let Øvede | Marie/Maya | Torsdag kl. 17.00-17.45 |
65f: Moderne Dans Teens/Young Adults | Alle | Marie/Felina | Fredag kl. 18.15-19.15 |
51f: DanceFit/SHiNE | Alle | Julie | Mandag kl. 18.45-19.45 |
41f: Disco Dance 7-10 år | Begyndere/Let Øvede | Julie | Mandag kl. 16.15-17.00 |
42f: Disco Dance fra 11 år | Let Øvede/Øvede | Julie | Mandag kl. 17.00-17.45 |
43f: Disco Dance Turneringshold | For turneringsdansere - for at gå på dette hold skal det aftales med den pågældende instruktør og Marie | Julie | Onsdag kl. 18.30-19.30 |
44f: Spring og Teknik | Alle | Julie | Onsdag kl. 17.45-18.30 |
45f: Disco Dance Ekstratræning | Alle | Julie | Mandag kl. 17.45-18.45 |
61f: Børneballet 0.-2. klasse | Begyndere | Marie/Maya | Torsdag kl. 16.15-17.00 |
62f: Ballet 3.-6. klasse | Begyndere/Let Øvede | Marie/Felina | Fredag kl. 16.15-17.15 |
63. Klassisk Ballet Teens og Voksne | Begyndere/Let Øvede fra 7. klasse | Marie/Felina | Fredag kl. 17.15.18.15 |
1f. Børnehavebørn 3-5 år – Onsdag kl. 16.15 – 17.00
2f. MGP-Fest/Vild med Dans (0.-2. klasse) – Onsdag kl. 17.00-17.45
41f: Disco Dance 7-10 år – mandag kl. 16.15-17.00
42f: Disco Dance fra 11 år – mandag kl. 17.00-17.45
43f: Disco Dance Turneringshold – onsdag kl. 18.30-19.30
44f: Spring og Teknik – Onsdag kl. 17.45-18.30
45f: Disco Dance Ekstratræning – Mandag kl. 17.45-18.45
64f: Moderne Dans Børn 8-12 år – torsdag kl. 17.00-17.45
65f: Moderne Dans Teens og Voksne – fredag kl. 18.15-19.15
61f: Børneballet 0.-2. klasse – torsdag kl. 16.15-17.00
62f: Klassisk Ballet 3.-6. klasse – fredag kl. 16.15-17.15
63f: Klassisk Ballet Teens og Voksne – fredag kl. 17.15-18.15
30f: Hip Hop 7-10 år – Tirsdag kl. 16.15-17.00
31f: Hip Hop fra 11 år – tirsdag kl. 17.00-17.45
32f: Hip Hop Teens/Urban Style – tirsdag kl. 17.45-18.30
33f: Hip Hop Turneringshold – “Tirsdag kl. 18.30-19.30
34f: Hip Hop Ekstratræning – Torsdag kl. 17.45-18.30
10f: Øvede 1 + Meget Øvede – Onsdag kl. 19.30-20.30
9f: Øvede + Øvede 2 – Torsdag kl. 18.30-19.30
8f: Let Øvede – torsdag kl. 19.30-20.30
51f: SHiNE/DanceFit – mandag kl. 18.45-19.45